Anasayfa  
   Kampanya  
   Hakkımızda  
   İletişim  
OZON JENERATÖRÜ / OZON JENERATÖRÜ / AYMAN OZON 32

Marka : Akdeniz Dental

Ürün Adı : AYMAN OZON 32

Ağırlık : 12
Kg.

Malzeme : Metal

Renk : Siyah
  
 
  • Açıklama
  • Diğer Notlar

 OZON GAZI NEDİR, NE İŞE YARAR?

 Ozon (O3), oksijen (O2) molekülüne bir (O) oksijen atomunun eklenmesiyle oluşan renksiz, keskin kokulu bir gazdır.

Oksijenin yüksek enerji taşıyan, aktif bir şeklidir. Atmosferde bulunan en önemli gazlardan biridir ve dünyamızdaki biyolojik dengeyi korumaya yardımcı olur. Zararlı ışınları engeller. Yanlış bilindiği gibi havamızda kirlilik yaratan bir gaz kesinlikle değildir. Dünyada yaşamı mümkün kılar.Havanın temizliğini sağlar.

 Dezenfeksiyon Amaçlı Kullanım

 Ozon gazı okside edici özelliğe sahiptir. Bulunduğu yerin her türlü virüs, mikrop, bakteri, mikroorganizma, toksin, mayt, küf, haşerat, ev akarı, covid-19 virüsü ve koku molekülleri gibi rahatsızlık verici, sağlığı tehdit eden her şeyi öldürür. Bu özelliğinden dolayı, bütün dünya da, içme suyu sağlayan tüm arıtma tesislerinde dezenfektan olarak kullanılmaktadır ve kullanmak zorundalar çünkü aksi takdirde hiçbir şekilde tam olarak temizlenmesi mümkün olamaz. Ozon gazı, tüm bilimsel araştırmalarda kanıtlandığı üzere  diğer dezenfektanlara göre insan sağlığına zarar vermeden direkt olarak kötü molekülleri, virüsleri ve diğer tüm zararlı tehditleri%99,9 oranında yok etme etkisine sahip, klordan 3125 kat, asitten ise 725 kat daha güçlü dünya üzerindeki en etkili dezenfektan olarak kabul edilmektedir. 

Sağlık Alanında Kullanımı

 Oksijenli solunum yapan tüm canlılar için oksijen, hayati bir önem taşır. Oksijen, tıpta tedavi amacıyla iki farklı yöntemle kullanılabilir. Bunlardan ilki olan ‌normobarik oksijen, özellikle hastane kliniklerinde solunum güçlüğünün yaşandığı akut durumlar veya ‌KOAH (Kronik ‌Obstrüktif Akciğer Hastalığı) hastası bireylerde kullanılan oksijen tedavisidir. İkincisi, yani ‌hiperbarik oksijen ise atmosferden çok daha yüksek bir basınç altında ve yüzde yüz oranında oksijen içeren ortamlarda uygulanan tedavi yöntemidir. Normalde havada yaklaşık olarak %21 oranında oksijen bulunur. Ozon terapisi esnasında yüksek basınç altında yüzde yüze kadar çıkarılan oksijen oranı sayesinde plazma içerisinde çözünen oksijen miktarı arttığından çevre dokulara ulaşan oksijen de artar. Bu sayede damar hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisi mümkün hale gelir.

Kanser hücreleri oksijensiz yaşayamaz ve bu nedenle kanser yıllardır ozon tedavisi ile tedavi edilir. Kanser önleyici olması bakımından ozonun başarısı üç önemli bilimsel keşfe dayanmaktadır. İlk keşifte Nobel Ödüllü Dr. OttoWarburg kanser gelişimi için temel ön-koşulun ozon olduğunu kanıtladı. İkinci keşifte hücresel düzeyde oksijen eksikliğinin kanseri yok ettiği anlaşıldı ve son keşifte DNA çift sarmalı içinde en kullanışlı kanserojen maddeler arasında çeşitli virüslerin yeraldığı belli oldu. Virüsler oksijensiz yaşayamaz sonucuna varan araştırmacılar kanser gelişimi daha önce tanınmayan bir virüs bileşeni oluşturmaya karar verdi. Ozonun da bu konuda işe yaradığı ortaya çıktı.

 


Ozon gazının gelişmiş olan yapısı onu doğanın en güçlü dezenfektan oksitleyicisi yapmıştır. Ozon gazı etkin insan kozmetik ve her türlü organik üründe yer alır. Demir ve manganez gibi çözülmüş metalik maddeleri ortadan kaldırmaz. Ozon gazı kullanılan çeşitli ilaçların yan etkilerine karşı insanları korur. Ozon, kloramin gibi klor sanitasyon gibi tehlikeli yan ürünleri oluşturan kimyasal işlemleri de yok eder. Ozon gazı oksidasyon temizleme ve durulama döngüsünden sonra hiçbir yan ürün veya artık oluşturmaz. Geride bıraktığı tek şey, sıradan oksijendir.
 
Ozon gazı enerji tasarrufu ve aynı zamanda yeterli miktarda sıcak su ısıtma için kullanılabilir. Ozon gazı testlerine bakılırsa sert mikroorganizmalara karşı etkili olduğu kanıtlanmıştır. Ozon E. Coli, Salmonella, Pseudomonas gibi tehdit içeren mikroorganizmaların çok geniş çeşitlerine karşı etkilidir. Ozon gazı doğrudan gıda uygulamalarında kullanılabilir ama bunun yanı sıra gıda işlemede yüzey dezenfeksiyonu için antimikrobiyal dezenfektan olarak da kullanılır.


OTELLERDE OZON KULLANIMI

Oteller çok fazla insanın yakın temasta ve bir arada bulunduğu, uzunca vakitler geçirdiği alanlardır. İnsanların vakit geçirdiği alanlarda mikroplar, bakteriler ve virüsler ne yazık ki kol gezer. Bu gözle görünmeyen ‘küçükbakteriler , virüsler, kirler ’ her ne kadar insan sağlığını tehdit etse de; otel yönetimi, otelin dezenfeksiyonu için temizliğe önem gösterir. Housekeeping servisi ve genel otel temizliği ile bu küçük sayılabilecek tehditlerihidrojenperoksit, hidroklorik asit içeren soluması zararlı olan kimyasal temizlik maddeleriyle yok etmeye çabalarlar. İşin doğrusu, bu işlemler yeterli değildir. Çünkü bu tarz kimyasal çözümlerin bilimsel araştırmalar sonucunca ortamdaki virüsleri, bakterileri, zararlı tehditleri yok etme gücü %60-65 arasındadır.Geleneksel temizlik yöntemleri ile sadece gözün görebildiği ve ellerin ulaşabildiği alanlar temizlenebilir.

Bu alanlarda yapılacak olan temizlik ise, gerisinde kimyasal izler bırakır.Bu da insan sağlığını başka açıdan tehdit eder.

Misafirlerin konforu düşünülerek yerleştirilen eşyalar, yere serilen halılar, yatak örtüleri, yastık kılıfları ve benzeri tekstil ürünleri ortamın kokusunu, nemini üzerlerinde taşır. Bu eşyalar yıkanarak ya da kimyasallar ile temizlenerek arındırılmaya temizlenmeye çalışılır. Ancak hiçbir temizlik ürünü tamamen doğanın mucizesi olan ozon gazı kadar dezenfekte edemez.

Otellerde aynı havayı soluyarak dinlenen, yemek yiyen, vakit geçiren, tatil yapan konuklar ; bulundukları her yerin dezenfekte olmasını isterler. Ayman Ozon Jeneratörü  ile, misafirlerin dokunduğu her yer, kullandıkları her eşya diğer etkisiz kimyasal işlemlerden daha kısa sürelerde ve %99,9 gibi yüksek bir oranda sterilize edilebilir.

Ozon Jeneratörü klasik temizlik yöntemlerinden farklı olarak arkasında kalıntı bırakmaz ve kalıcı olarak çözüm yaratır. Misafirlerin, odalarda bıraktıkları parfüm kokuları, sigara kokuları ve bunlara benzeyen ağır kokular ozon ile tamamen yok edilebilir. Otel odalarında kullanılan temizlik maddelerinden farklı olarak herhangi bir sarf malzemesine ihtiyaç duymadan, yalnızca ozon jeneratörüyle tüm oda dezenfekte edilir ve kokulardan arındırılır.Sarf madde ihtiyacı olmadığı için bütçeyede uzun vadede ciddi katkılar sağlamaktadır. Temizlik yapılan alanda kısa süreli bir ozonlama işleminden oldukça yüksek kalitede bir sonuç elde edilir. Otelin her alanında güvenle kullanabileceğiniz ozon jeneratörleri ile, misafirlerinizi hijyen ve sağlıkla ağırlayın.

OKULLARDA, KREŞLERDE VE ANAOKULLARINDA OZON KULLANIMI

 

Hepimizin geleceğimizin en değerli varlıkları olan çocuklarımızın sağlıklı, mutlu ,becerili, bilgili , mantıklı davranışlara sahip eğitimli ve ülkeye yararlı bireyler  olarak yetiştirilmesinde erken yaşlarda verilmeye başlanan okul öncesi eğitim kadar öğrenim gördükleri ve günleri geçirdikleri alanların da steril ve mikropsuz bakterisiz olması , çocuklarımızın sağlıklı ortamda bulunmaları büyük bir önem arz etmektedir.

Ama ne yazık ki hava kirliliği, araçlardan çıkan zararlı karbonmonoksit gazları ve türevleri , bunlara bağlı olarak doğal çevrenin bozulmasının önüne geçilemiyor.Sağlıksız , güvenli ve hijyenik olmayan ortamlar ne yazık ki gittikçe artan bir sayıda çocuk hastalıklarına neden olmaktadır.Okullarda temizliğe ve dezenfeksiyon yada sterilizasyon işlemine yeterince önem verilmemesi veya temizlik için kimyasal ve zararlı dezenfektanların kullanılmasından dolayı  bulaşıcı hastalıkların sayısı gün geçtikçe artmaya devam etmektedir.

Bu durumlar neticesinde bu ortamların tamamen sterilizasyon işleminden geçmesi gerekmektedir.Ayman Ozon teknolojisi ile tertemiz mikropsuz, bakterisiz, virüssüz bir ortamı sağlamak çok basit ve hiçbir sarf malzeme ihtiyacı olmadan tamamen doğal şekilde havanızı tertemiz saf sağlıklı hale getirebilirsiniz.

EV GENELİNDE OZON KULLANIMI

Ev ortamı, ev sahiplerinin en çok vakit geçirdiği ve rahat olmak istediği bir alandır. Bu zamanın büyük bir kısmı geçirilen alanların hijyeni oldukça önemlidir. Evlerde çeşitli sebeplerden dolayı kötü kokular oluşabilir. Bunlara örnek olarak rutubet ve çeşitli mikroplar verilebilir. Bu etkenler ev içinde kötü kokular oluşturur ve ev sahiplerinin sağlığına zarar verir. Bu sebeple sıklıkla dezenfekte edilmelidir. 

AYMAN OZON TEKNOLOJİSİ ürettiği ozon gazı ile beraber ev içindeki kötü kokuları ve mikropları hızlıca yok edebilir. Evi dezenfekte etmek için kullanılan kimyasal malzemelerin aksine AYMAN OZON TEKNOLOJİSİ, yaptığı hiçbir işlemde atık bırakmaz ve sağlığa zarar vermez. Kolayca taşınabilir ve kısa sürede ortamdaki tüm kötü molekülleri yok edebilir.

 

AYMAN OZON JENERATÖRÜ OZ32 MODELİ;

600-750 m²'ye kadar ev, iş yeri, atölye,fabrika, otel odaları, okullar, spor salonları, oyun alanları, sinema salonları, kafe, lokanta, restoran gibi ortak kullanım alanları ve otomobil dezenfeksiyonları için idealdir. Rahatsız edici kötü kokuları, bakteri, virüs, mikrop, ev akarı, küf, mantar gibi zararlıları %99,9 oranında hızlı ve kalıntı bırakmadan yok eder. Her hangi bir kimyasal madde bırakmaz, sarf malzeme ihtiyacı bulunmaz.Bütçenizi ve sağlığınızı korur.

Ozon Üretimi: 32.000mg/saat

Ölçüler: 460mm/350mm/290mm

Ağırlık: 12,300 Kg

Garanti Süresi: 2 Yıl

Çalışma Voltajı: 220-240V/ 50-60Hz

Güç: 90W

Soğutma: Fan

Kontrol Ünitesi: Analog zaman rölesi

Kasa: Metal üzeri elektrostatik boya

 Kullanım Talimatı ve Uyarılar:

AYMAN OZON JENERATÖRÜNÜ elektrik şebekesine takınız ve ardından 0/I (açma/kapama) tuşundan I konumuna getiriniz.

Cihazın üzerinde bulunan analog zaman ayarından çalışacağı süreyi dakika olarak belirleyiniz.

Cihazın çalıştığı sırada havalandırma yapmıyorsanız yakınında uzun süreli kalmayınız.

Kapalı alanda çalıştığı sürenin yarısı kadar ortamı havalandırmanızı öneririz.

Uyku esnasında cihazı çalışır durumda bırakmayınız.

Ozon gazını direkt olarak solumanız, solunum sisteminizde tahrişe yol açabilir.

Aşırı nemli ortamlarda çalıştırmayınız.

Cihaz içerisindeki parçalar darbelere hassastır; düşürme, vurma, sarsıntı benzeri durumlardan koruyunuz.

Cihazı uzun süre kullanmayacaksınız fişini çekerek elektrik şebekesinden ayırınız.

Cihazı Tv, bilgisayar vb. elekromanyetik alan oluşturan ekranlı cihazlardan en az 2m uzaklıkta çalıştırınız. Manyetik ortamlı cihazlarla etkileşime girebilir

Cihazın çalışabilmesi için ön ve arka tarafındaki hava alma ve verme alanlarının kesinlikle açık olması gereklidir. Önüne ve arkasına hiç birşey koymayınız.

 Temizlik ve Bakım:

Cihazı solvent (alkol, tiner, vb.) içeren veya aşındırıcı temizlik maddeleri ile temizlemeyiniz. Sadece kuru veya hafif nemli bez ile silinebilir. Temizlik esnasında cihazın elektrik ile bağlantısı kesik olmalıdır. Ayda bir kere elektrik süpürgesi ile fan giriş ve çıkışına kısa süreli temizlik yapmanız yeterlidir.

 

Reklam Alanı

KS-DLX401

         MEMORY CONTROL FİLE

 

 

 


Döviz Kuru
ABD DOLARI : 13,63
EURO : 15,18
İNGİLİZ STERLİNİ : 18,28
İSVİÇRE FRANGI : 14,67
KUVEYT DİNARI : 45,23
İRAN RİYALİ : 0,03
RUS RUBLESİ : 0,18
Kaynak : tcmb.gov.tr
Web Tasarım & Programlama Parsanda